Sık Sorulan Sorular

Yazılım geliştirme ve Digitexa hakkında her şeyin cevabı için SSS bölümümüzde bulabilirsiniz.

Basit

İşte Digitexa şirketi ile çalışmanın bazı avantajları:

 • Digitexa, İstanbul ve Zürih olmak üzere iki Avrupa IT küme şehrinde yerleşiktir, Bu nedenle hizmetlerimiz Batı Avrupa veya ABD şirketlerinin sunduğundan daha düşük maliyetlidir. Ancak ürünlerimizin kalitesi onlarınki kadar yüksek.
 • Ekibimiz, müşterilerimize harika ürünler üreten yüksek nitelikli profesyonellerden oluşmaktadır.
 • Satış Yöneticilerimiz gelecekteki projeniz için ücretsiz bir tahminde bulunacaktır.
 • Proje Yöneticilerimizden projeniz hakkında kapsamlı bir danışmanlık alacaksınız.
 • Ayrıca müşterilerimiz için yayın sonrası destek ve tanıtım hizmetleri sunuyoruz.

Eğer bir startup iseniz, yazılım geliştirmeyi dışarıdan temin etmeniz için çok sayıda neden vardır:

 • Yazılım geliştirme sizin temel yetkinliğiniz değil
 • Şirketinize geliştiriciler kiralamayı planlıyorsunuz ancak önce bir MVP'ye (MVP nedir?) sahip olmak ve büyük bir yatırım yapmadan önce fikrinizi doğrulamak istiyorsunuz.
 • İşe aldığınız dış kaynak şirketi olağanüstü bir geçmişe sahiptir ve kurum içi bir geliştirici ekibinden daha az ücret alır.

Hizmetler

Bir sonraki adım, fikrinizin çalışma potansiyeline sahip olduğundan emin olmak için pazar araştırmasıdır. Doğru bir iş stratejisi oluşturmak için iş analizi de gereklidir. Ardından, ürününüze ilişkin tüm gereksinimleriniz, iş hedeflerinizi gerçekleştirmenin teknik yöntemlerini tanımlayacak olan işlevsel özelliklerde iyi belgelenmiş olmalıdır.

Evet yapabiliriz. Materyallerinizi gelecekteki bir uygulamanın temeli olarak kullanmaya hazırız. Ancak, başarısızlık risklerini ortadan kaldırdığımızdan emin olmak için bize sağlayacağınız her şeyi gözden geçirmemiz gerekecek. Olası tüm olumsuzluklar deneyimli ekip üyelerimiz tarafından iyileştirilmektedir.

Digitexa ekibi, sonraki teknolojileri kullanarak Web ve Mobil (iOS ve Android) için en iyi geliştirme çözümlerini sunar:

 • Bulut bilişim
 • AI ve Makine Öğrenimi teknolojileri
 • Sanal gerçeklik
 • iBeacon teknolojisi

Digitexa, yalnızca geliştirme hizmetleri değil, aynı zamanda Tasarım ve Pazarlama hizmetleri de sağlar.

Evet. Mobil ve web uygulamaları ve farklı web ürünleri dahil olmak üzere sıfırdan ürünler oluşturma konusunda harika bir deneyime sahibiz. Proje Yöneticileri tarafından yönetilen ekibimiz, fikrin şekillendirilmesinden sürüm sonrası desteğe kadar tüm geliştirme çözümlerini size sağlayabilir.

Evet. Digitexa, halihazırda mevcut uygulamalara dayalı projeler sunmuştur. Uygulamanızı geliştirmek için sunabileceğimiz hizmetler şunlardır:

 • yeni bir dizi özellik geliştirmek;
 • başka bir platform için uygulamanızın yeni bir sürümünü oluşturun;
 • uygulamanızın yeniden tasarımını yapın;
 • proje kurtarma işleminiz (hayalet bir projeniz varsa, onu çalıştırmanıza yardımcı olabiliriz).

Evet. iOS ve Android dahil farklı platformlar için mobil ve web uygulama geliştirmeleri sağlıyor, ihtiyaçlarınıza uygun doğru ürünleri sunuyoruz.

Evet. Ekibimiz, projenizi yalnızca en iyi yaklaşımları ve teknolojileri kullanarak oluşturabilmeleri için çeşitli modern teknolojilerle çalışan yüksek nitelikli geliştiricilerden oluşur.

Maliyet

Digitexa, büyük para kazanmayı değil, müşterilerimize seçkin projeler sunmayı amaçlar. Bu nedenle projenizin maliyeti sadece geliştirme süreci maliyetine bağlı olacaktır. Genellikle projenizin karmaşıklığını ve süresini ve kullanılan teknolojilerin türünü içerir.

Farklı proje türleri için yaklaşık tahminler aşağıda verilmiştir:

 • Küçük projeler (4-5 temel özelliğe sahip, statik içeriği veya oturum açmayı saymayan bir uygulama): 5 - 15 bin Dolar
 • Orta ölçekli projeler (6-9 temel özelliğe sahip, statik içeriği veya oturum açmayı saymayan bir uygulama): 20-40 bin Dolar
 • Büyük projeler (statik içeriği veya oturum açmayı saymayan 10-15 temel özelliğe sahip bir uygulama): 50 bin Doları ve daha fazlası

Projelerimiz de tekliflendirme süreçlerinde genel itibariyle adam/saat olarak fiyatlandırılmaktadır.

Gerçekte soru, yatırımlarınıza ne kadar değer verdiğinizle ilgilidir. IT dış kaynak kullanımı küresel pazarı, daha az deneyimli yetenek havuzundan daha düşük maliyetlerle seçenekler sunabilir. Hiç şüphe yok ki, onlar tarafından yaratılan çözümlerin çoğu kötü performans gösteriyor. Bir satın alma kararı verirken, ödediğinizin karşılığını alacağınıza hazır olun.

Normalde planlama, iş analizi ve UI/UX tasarımını içeren işlem öncesi aşama, ürün özelliklerinizin geliştirilmesinden daha az önemli değildir. Bu aşamadaki başarısızlık, kaçınılmaz olarak projenizin daha az verimli ve daha fazla zaman alan bir şekilde uygulanmasına yol açar. Bu nedenle, kesin ve uygulanabilir tahmin aceleye tahammül etmez.

Evet yaparız. Bakım ve destek hizmetlerinin birkaç olası yolu vardır: isteğe bağlı ve tam zamanlı.

Mühendislik

Digitexa'daki tüm geliştiriciler en iyi niteliklere ve becerilere sahiptir. Geliştiricilerimize güveniyoruz çünkü hepsi stajyer programlarımızın en iyi mezunları. Küçükten büyüğe, kolaydan karmaşığa çeşitli projeler üzerinde çalışma konusunda harika bir deneyime sahiptirler. Digitexa'daki geliştiriciler modern teknolojilere ayak uydurur ve çalışanlarımız niteliklerini sürekli olarak geliştirir. Şimdi, geliştiricilerimiz şu konularda uzmanlaşmıştır:

 • Web ve Mobil (iOS ve Android) Geliştirme
 • Bulut bilişim
 • AI ve Makine Öğrenimi teknolojileri
 • Sanal gerçeklik
 • iBeacon teknolojisi

Yüksek nitelikli Proje Yöneticileri tarafından yönetilen geliştirici ekibimiz, fikirlerin şekillendirilmesinden sürüm sonrası desteğe kadar tüm geliştirme çözümlerini size sağlayabilir.

Proje Yöneticileri ekibimiz, modern teknolojiler ve bunların nasıl kullanılacağı hakkında her şeyi bilen deneyimli geliştiriciler ve yetenekli Ürün Yöneticilerinden oluşur. HTML+CSS+JS, PHP, MySQL, CMS: Drupal, Joomla, Wordpress, С, С++, С#, Delphi 10, SCADA:TraceMode, WinCC konusunda uzmandırlar.

Üstelik Proje yöneticilerimiz sadece teknik niteliklere sahip değil, ekibi ve geliştirme sürecini nasıl yöneteceklerini biliyorlar, bu nedenle projeniz en üst düzeyde oluşturulacak. Cleveland'ın Proje Yöneticileri ekibi şunları içerir:

 • 3 yıllık geliştirme deneyimine sahip bir Android geliştiricisi;
 • 15 yıllık geliştirme deneyimine ve ayrıca mühendislik teknisyeni olarak bir yıldan fazla çalışma deneyimine sahip bir Web geliştiricisi;
 • 2 yıldan fazla geliştirme deneyimine sahip bir iOS geliştiricisi;
 • Büyük ürün şirketlerinde çalışma deneyimine sahip iki Ürün Yöneticisi;

Normalde, belirli bir ekibi bir projeye atarız, böylece zamanlarını ve emeklerini sadece bu projeye ayırabilirler. Ancak, bazı öngörülemeyen koşullar altında (izinler, tatiller), proje ekibinin üyelerini değiştirmek veya değiştirmek zorundayız. Müvekkillerimizi bu konuda mutlaka bilgilendiririz ve detaylarda mutabık kalırız.

Tasarım

Sorun değil. Herhangi bir tasarımcı tarafından oluşturulan tasarımı, tercihinize göre kolayca entegre edebiliriz. Bize tasarımınızın PSD, SKETCH, Figma formatlarını sağlarsanız, tamamen ücretsiz olarak entegre edeceğiz.

Evet. Digitexa şirketi, yaratıcı ve yetenekli tasarımcılardan oluşan bir ekibe sahiptir. Ürününüzün tasarımının nasıl görünmesi gerektiğine dair bir vizyonunuz varsa, sizi tasarımcılarımızla tanıştıracağız, böylece her şeyi ayrıntılı olarak tartışabilirsiniz. Yine de. tek seçenek bu değil. Tasarım sürecini yönetmek istemiyorsanız, süreç ilerlemesini size düzenli güncellemeler vererek kendimiz yöneteceğiz.

Tasarım hizmetlerimizin kapsamı, mevcut tasarımların entegrasyonunu veya herhangi bir karmaşıklık düzeyinde özel tasarımlar oluşturmayı içerir.

Destek - Bakım

Ekibimizin neden olduğu olası tüm hatalar karşı sigortalı olduğunuzu garanti ediyoruz. Ayrıca, proje yayınlandıktan sonra sigorta kapsamında olmanızı sağlayan uzun bakım süreleri de sunuyoruz.

Müşterilerimizin genel itibariyle daha önceki deneyimlerinden kaynaklanan bir sorudur. Bu soruyu çok sık duyarız. Hayır yapmayacağız. Herhangi bir ekleme, size çok pahalıya mal olmayacak ayrı mini projeler olarak fiyatlandırılır.

Hata, ürününüzün proje belgelerinde gerektiği gibi çalışmayan işlevselliğinin bir parçasıdır. Digitexa, size yüksek kaliteli ürünü mümkün olduğunca az hatayla teslim etme sorumluluğunu üstlenir. Revizyonlar, düzen değişiklikleri veya kullanıcı geri bildirimlerine dayalı değişiklikler hata olarak kabul edilmez.

Geliştirme sürecinde müşterimiz ürün işlevselliğinde küçük değişiklikler yapmak istediğinde, doğru ürünü teslim etmek için revizeleri hevesle gerçekleştiririz. Ancak, zaman sınırlarını aşmamak için revizyon sayısını kısıtlayabiliriz.
Projede değişiklik yapmak için resmi bir talep. Herhangi bir değişiklik Proje Yöneticisi tarafından değerlendirilir ve onaylanır. Değişiklik talebi onaylanırsa, ilk proje planını ve dolayısıyla tüm proje kapsamını etkileyecektir. Değişiklik talepleri tüm önemli detayları açıkça belgelemektedir.

Gizlilik

Evet. Müşterimiz olarak, teslim edilen projenizde uygulanan herhangi bir özel mülkiyet koduna ve tasarımına sahipsiniz.
Projenizin güvenliğini sağlamak için gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Projenizin ayrıntılarını yalnızca bizimle sıkı bir Gizlilik Sözleşmesi imzalamış geliştiriciler bilir.